SURİYE’NİN KUZEYBATISINDAKİ TÜM HAYVANLARIN PPR’YE KARŞI AŞILANMASI – WATAN

SURİYE'NİN KUZEYBATISINDAKİ TÜM HAYVANLARIN PPR'YE KARŞI AŞILANMASI

Mart ayı ortalarında WATAN,savunmasız ailelerin beslenmesini ve geçim kaynaklarını iyileştirme taahhüdünün bir parçası olarak, hayvancılığı korumak ve insanların geçimini desteklemek için Suriye’nin kuzeybatısındaki tüm bölgelerdeki koyun ve keçilerin PPR’YE karşı aşılanmasını tamamladı. Kampanya ortak kuruluşlarla ve Fao’nun desteğiyle yapıldı.

Kampanya 25 Ocak’ta başladı. Halep ve İdlib valiliklerinde 950.000 koyun ve keçiyi aşılayarak doğrudan hayvancılık sektöründe çalışan 27.000 kişiye fayda sağladı. Kampanyanın amacı Suriye’nin kuzeybatısındaki ekonomik yönleri ve geçim kaynaklarını iyileştirmekti.

Bir PRR salgını geçim kaybına neden olabileceğinden aşı kampanyası önemlidir. Geviş getiren küçük hayvanların vebası, koyun ve keçiyi etkileyen ve sürünün % 90’ını enfekte edebilen ve enfekte hayvanların % 70’ini öldürebilen oldukça bulaşıcı bir hayvan hastalığıdır. Hayvanlar aşılanmazsa, kuzeybatı Suriye’nin tüm nüfusu, gıda arzını etkileyecek ve insanların geçim kaynaklarını etkileyecek bir salgın durumunda maruz kalabilir.

WATAN, yıllık aşı takvimi gündemi doğrultusunda 4171 yararlanıcı aileye ait 141853 hayvanın geçen yılın Haziran ayı sonunda aşılanmasını tamamladı.

DECLINE